Thingworx Apps ile Üretim Performansı, Çalışan ve Ekipman Verimliliğini En Üst Düzeye Çıkarın

Thingworx ihtiyaca özel uygulama geliştirme özelliklerinin yanı sıra kullanıma hazır halde bir dizi uygulamayı da üretim yapan firmaların hizmetine sunuyor. Üretimde ekipman verimliliği ve performanslarının artırılması, anomali belirleme, trend analizleri ve dijital iş emirleri gibi fonksiyonları içeren bu uygulamalar, Real Time Production Performance Monitoring (Gerçek zamanlı üretim performans takibi), Asset Monitoring and Utilization (Ekipman izleme ve yararlanma) ve Connected Work Cell (Bağlı İş birimleri) olarak adlandırılıyor.

Asset Monitoring and Utilization (AMU)

Asset Monitoring uygulaması hat bazında veya ekipman bazında fabrikadaki tüm ekipmanlarla ilgili detaylı bilgi ekranları içeriyor. Ekipmanların çalışma süreleri, duruş süreleri, ekipmandan toplanan verilerin görselleştirilmesi, alarm geçmişi, bakım geçmişi gibi bakım oerasyonlarına yönelik bir çok detayı görebildiğiniz bir arayüz sağlıyor.

Connected Work Cell (CWC)

Connected Work Cell az her bir iş birimine atanan iş emirlerinin takibi, bunların operatör ekranlarına detaylı 3 boyutlu dijital talimatlar olarak aktarılması, bu iş emirlerinin uygulanması ve sahadan diğer iş birimlerine (mühendislik, kalite, bakım vb.) geri bildirimlerde bulunulması gibi özellikler içeriyor. IT ve OT verilerinin bütünleşik olarak görüntülenmesinin yanında, operasyonlar sırasında kullanılan bağlı endüstriyel cihazların verilerinin görüntülenmesini ve problem yaşandığında gerekli önlemlerin alınabilmesini de sağlar