Multi-CAD Data Yönetimi: Zorluklar Karşısında PTC Creo’nun Unite Technology Çözümü

Günümüzde homojen CAD ortamında çalışma lüksüne sahip çok az sayıda üretici bulunmaktadır. PTC’nin güncel araştırma sonuçlarına göre; firmalar kendi bünyelerinde ortalama 2-3 farklı CAD sistemleri kullanmaktadırlar. Müşteri beklentileri, tedarik süreç dinamikleri ve geçmiş CAD sistemlerinin tasarımlarının sürdürülmesi gibi çeşitli nedenlerle MultiCAD sistemler kullanılamamaktadır. Sadece Creo kullanarak, farklı CAD sistemleriyle oluşturulan modeller görüntülenebilir ve tekrar düzenlenebilir.

 

Multi-CAD Data Yönetiminden Kaynaklı Zorluklar

Tedarik zincirindeki birçok firma ürünlerini oluştururken CAD sistemleri kullanmakta, fakat zaman zaman tedarikçi ile üretici aynı yazılım kullanmamaktadır. Bu zincirde, farklı sistem kullanmasından dolayı verimsizlik ve gereksiz bilgi fazlalığı yaşanmaktadır. Ayrıca CAD datasının yeniden oluşturulması, dönüştürmede hata ya da kayıpların yaşanması ve tasarım amaçlarının kayba uğraması gibi sorunlar da gündeme gelmektedir.

Tüm kullanıcıların aynı sistem ile çalışmasının mümkün olamayacağı dikkate alınırsa, bu önemli zorluğun üstesinden gelebilecek bir çözümün, yani Multi-CAD ortamının kullanımının önemi ortaya çıkmakta ve Multi-CAD sistemi ile çalışmak kaçınılmaz bir hal almaktadır. Sadece PTC Creo’nun sunduğu Unite Technology sayesinde, iş ortaklarınız kullanıyor olsa dahi diğer CAD sistemlerine ihtiyacınız kalmayabilir.

Ele alınması gereken başka bir sorun ise, farklı CAD araçlarının, kendilerine özgü yollarla geometri ve unsurları tanımlamasıdır. Bu durum, 3D modellerinin import, onarım ve rekreasyon süreçlerinde zaman kaybına yol açmaktadır. Bu nedenle, bu sorunları da ortadan kaldıracak etkin bir çözüm arayışısı karşısında Creo Unite Technology’i ortaya çıkarmıştır.

Multi-Cad ortamında verimsizlik

Multi-CAD sistemler ile çalışan mühendislerin CAD sistemleri arasında yaşadıkları zorlukları gösteren tablo için tıklayınız.

eBook: Multi-CAD datalar ile birleşik tasarım

MultiCAD datalar ile çalışan tasarımcı ve mühendislerin verimliliğini arttıran CAD yenilikleri için tıklayınız.

Önemli olan; Tasarım yazılımlarınızın birleştirilmesi

Üreticiler, tasarım sürecinde önemli olan zamanlarını MultiCAD datalarının yeniden oluşturulması için harcamamalı. Bağımsız araştırmacı-yazar Jim Brown’un konu ile ilgili kitbı için tıklayınız.

PTC Creo’nun Multi-CAD Collaboration Çözümü: Unite Technology

Yukarıda belirtilen tüm sorunlarla, Multi-CAD kullanıcılarının zor süreçler yaşama olasılığı giderek artmaktadır. Bu doğrultuda, PTC Creo Flexible Modeling, Multi-CAD dataları hızlı ve güçlü bir şekilde düzenlemenizi sağlayan, PTC’nin sektör lideri çözümüdür. Multi-CAD verilerini etkin yönetebilecek bir CAD aracı seçmek, zaman, efor ve bütçenizden tasarruf yapmanızı sağlayacaktır.

CAD araçlarını değerlendirebilmenizi sağlayacak bir endüstri analistinin önerilerini inceleyebilir ve bu doğrultuda PTC çözümlerinin sizin için uygunluğuna karar verebilirsiniz. PTC Creo Flexible Modeling’e giriş PTC Creo FMX ile MultiCAD dataların zorluklarını nasıl çözüldüğünü görmek için tıklayınız. PTC 3D Parametric Modelleme için yazılım çözümleri PTC Creo Parametric; PTC’nin ödüllü tasarım çözümü ile tanışın!

MultiCAD datalara bakışınız değişsin Diğer sistemler ile oluşturulmuş datalar üzerinde düzenleme işlemlerimizi görmek için tıklayınız. Parametric yapının gücü ile esnek değişiklikler PTC Creo FMX çözümünün MultiCAD datalar kullanmada size nasıl yardımcı olacağını anlatan video için tıklayınız.

Bilgisayar Destekli Tasarım (CAD), Üretim (CAM) ve Analiz (CAE) sayfasına geri dönebilir, Yapısal, Termal, Dinamik ve Ergonomik Analiz hakkında bilgi alabilirsiniz.