SAVUNMA SANAYİ İÇİN DEĞER KATAN ÇÖZÜMLER

PTC savunma sanayi ile ilgili endüstriyel sistemleri en iyi şekilde tasarlamak ve üretmek için daima yeni teknolojiler sunar. 1985 yılından beri dünyanın en büyük savuma sanayi firmaları PTC ile işbirliği yapmaktadır. Haberin devamı>> PTC News

CAD – CAM – CAE Çözümleri

Savunma sanayii çok yönlü ve detaylı ürünlerin oluşturulduğu, birbirleriyle entegre çalışan sistemlerin bulunduğu, farklı seviyelerde kullanıcıların farklı formatlar ile veri alışverişinde bulunduğu önemli bir sektördür. Bu sektör çalışanlarının projeler ile çalışmalarını sürdürdüğünü ve her bir projenin acil olduğunu da unutmamak gerekiyor. Dolayısıyla hızlı, verimli ve esnek bir çalışma ortamına ihtiyaç duyulmaktadır.

PTC’nin kullanıcı dostu ara-yüzlerinde çalışanların hızlı adaptasyonu sağlanırken, kapsamlı fonksiyonları ile farklı ve karmaşık sorunlara dahi çözümler üretebilen bir altyapıyla çalışmanız sağlanmaktadır.

PTC Creo ile sunulan Unite Teknoloji sayesinde farklı CAD sistemleri ile entegre olunması gereken hallerde sorunsuz bir şekilde dosya alışverişi yapılabilmektedir.

Ayrıca sunulan Flexible Modeling Teknolojisi ile bu farklı CAD modelleri üzerinde kendi modellerinde olduğu gibi rahatlıkla düzenlemeler yaparak üretim için gerekli işlemleri oldukça kolay bir şekilde gerçekleştirebilmektedir.

CAD - CAM - CAE Çözümleri

PTC CAD/CAM çözümleri ile gerek mekanik tasaımlar gerek endüstriyel ve konsept tasarımların rahatlıkla gerçekleştirilebildiği ve bütünleşik CAM araçları ile üretilebildiği akıcı bir çözüm oluşturmaktadır.PTC CAE ve Ansys’in sunduğu çözümler ile tasarlanan ürünlerin bilgisayar ortamında rahatlıkla simülasyonunun yapılmasını sağlar.

Sektörün çalışmalarına büyük resimden bakıldığında her kullanıcının bireysel olarak verimliliği sağlanırken süreç içinde birbiriyle ilişki işleyişlerin sorunsuz yürümesi için gerekli altyapıda kullanıcılara sağlanmaktadır. Özellikle PTC Windchill PDM/PLM çözümü ile sağlanan süreç yönetimi ve veri işbirliği altyapısına olan güçlü entegrasyon sayesinde projeler ile ilişikli verilerin kayıpsız yönetilmesi ve işlenmesi sağlanmaktadır.

PLM Çözümleri

Gün geçtikçe karmaşıklaşan ürün yapıları ile savunma , uzay  ve havacılık sanayinde iştirak eden şirketler ürünlerini daha yenilikçi, daha gelişmiş, ve ticari olarak rekabet edilebilir hale getirebilmek için geleneksel ürün geliştirme süreçlerini günümüz ihtiyaçlarına uygun bir seviyeye çekmeye calışmaktadır.

Windchill PLM sistemi ile ürünlerin fikirden servis süreçlerine kadar geçen tüm evrelerine yönelik entegre çözümler sayesinde,  iş süreçlerinde karşılaşılan karmaşık problemler çözüm bulmakta, bilginin tek bir platformda ve en güncel hali ile yönetilmesi ile ürün hangi aşamada olursa olsun ürün ilişkili bilgilere rol bazlı erişim kolaylaştırmaktadır.

PLM Çözümleri

Windchill PLM sistemi savunma, uzay ve havacılık sektörlerine yönelik bütüleşik çözüm mimarisi ile bu sektörlerin en çok ihtiyaç duydugu değişiklik yönetimi, konfigurasyon yönetimi, gelişmiş bom yönetimi gibi özellikler yanısıra bir ürünün işlevlerini veya özelliklerini temsil eden öğelerin yönetilmesi için kullanıma hazır bir yöntem ve ürüne ait işlevsel gereksinimleri ele alan uygulamaları tanımlayan tasarım çözümlerini içerir.

PLM Sistemi kusursuz çözüm mimarisi ile aşağıdaki faydaları sağlar:

– Savunma programlarında yeralan sözleşme gereksinimlerini karşılamak için daha az zaman ve çaba harcanması,

– Proje aşamalarındaki gecikmeler, teslimatlar ve potansiyel ödeme cezaları için risklerin azaltılması,

– Global konfigurasyon yönetim standartlarına daha fazla uyumluluk,

– Sözleşme veri geresimleri listeleri yönetimi ( CDRLs / SDRLs)

PTC,  savunma sanayinde faailyet gösteren üreticilerin yukarıda açıklanan endüstri eğilimlerinin oluşturduğu zorlukları karşılamasına yardımcı olmak için tasarlanmış Ürün Yaşam Döngüsü Yönetimi ( PLM ) çözümleri ile ürün geliştirme ve program yönetimi süreçlerinin dijital otomasyonunun yanı sıra güvenli ve işbirliğine dayalı ürün geliştirme için program bilgilerinin tam görünürlüğünü ve kontrolünü sağlamaktadır.

Sektörel çözümler sayfasına geri dönerek diğer sektörlere nasıl değer kattığımızı inceleyebilirsiniz.