İnformatik Innovation Bilişim A.Ş.

İNFORMATİK INNOVATION, Bilgisayar Destekli  Bilimsel, Teknik ve Mühendislik uygulamaları alanında, ileri teknolojilere dayalı, “KATMA DEĞERLİ TEKNOLOJİ ÇÖZÜMLERİ”  üretmeye odaklanmış ve alanında 30 yılı aşan tecrübe ve uzmanlığa sahip bir mühendislik firmasıdır. CAD, PLM, SLM ve Kalite Çözümlerinde güçlü bir uzmanlığa sahiptir.

Odak noktamız, gittikçe daha akıllı bir hale gelen ve duvarların kalktığı günümüz dünyasında şirketlerin ürün ve hizmetleri için rekabet avantajı elde etmelerine ve bunu sürdürmelerine yardımcı olan kurumsal çözümlere olarak, 2020 yılında yapılan anlaşmalarla Informatik Innovation Bilişim A.Ş. Ansys çözümleri de sunmaktadır.

Şirketin kökleri 1988 yılına ve eski INFORMATIK BİLGİSAYAR şirketine dayanmaktadır. 2016 yılının başında Türkiye’deki PTC® çözümleri dağıtım ve uygulama işleri, Integral PLM Expert International Group ile birleşen ve yeni bir yönetim ekibinin liderliğinde faaliyet göstermeye başlayan Informatik Innovation ile devam etti. Türkiye, İspanya, Portekiz ve Brezilya’da PTC iş çözümleri, uygulama ve eğitim hizmetleri sunmaktadır.

PTC® ve Ansys®’nin eğitim, destek ve uygulama ortağı olarak, son derece deneyimli ve kalifiye PLM / CAD / CAM / CAE ve Kalite çözüm mühendislerinden oluşan profesyonel ekibimiz ile tüm ihtiyaçlarınıza uçtan uca çözümlerimizle cevap verebiliriz.

Özgün Tasarım, Özgün İmalat

Bu amaç doğrultusunda; başta Savunma, Otomotiv ve Elektronik sanayileri olmak üzere, endüstrinin değişik alanlarını içine alan geniş bir yelpazede süreç otomasyonu ve verimlilik çözümlerinden olan PLM-Product Lifecycle Management, ILS-Entegre Lojistik Sistemi, DPS/CMS-Dynamic Publishing & Content Management System gibi çözümleri yanı sıra, kısa adı CAD/CAM/CAE olan ve imalat sektöründe verimliliği esas alan “Mekanik Tasarım ve İmalat Otomasyonu” uygulamalarına yönelik, PTC firmasıyla işbirliği içerisinde çözümler üreterek, konusunda ilk olmanın bilinciyle öncü rol oynayan İNFORMATİK INNOVATION ülke endüstrisinin gelişimine önemli katkılar sağlamaktadır.

PTC® çözümlerinin uygulanmasındaki 30 yıllık tecrübemiz sayesinde, endüstri alanındaki tüm şirketlere, ürün geliştirme ve innovasyon süreçlerini iyileştirme anlamında yardımcı oluyoruz. Metodolojimiz, işletmelerin ürün geliştirme süreçlerini geliştirmek ve bir bütün olarak değer katabilmek amacıyla stratejik  önceliklerini anlamak, çalışma yöntemlerini, en önemli süreçlerini, en iyi uygulamalarını ortaya çıkarmaktır.

Etkili Analiz

Mühendislik tasarımlarının başka bir aşaması olan analiz aşamasında Informatik Innovation hem PTC alanında hem Ansys alanında verimli çözümler sunmaktadır. Simülasyon dünyasında en öne olmayı başaran Ansys ile ileri analiz çalışmaları yapılmaktadır. Bunların yanı sıra PTC ve Ansys arasındaki çözümler arasındaki iş birliklerini Informatik Innovation değişik platformlarda en iyi bir şekilde sunmaktadır.

Bugün 27.000’den fazla şirket PTC® teknolojisinin mükemmelliğini takdir ediyor! Faaliyet gösterdiğimiz ülkelerdeki 1.600’den fazla müşterimiz, ürün geliştirme ve üretim maliyetlerini düşürme metodolojimizden yararlandı ve ürünlerinin yaşam döngüsü yönetimini iyileştirdi.

PTC Hakkında

Nasdaq borsasına kote PTC, 30 ülkedeki 6.000 çalışanı, 750 partneri ve 1.350’nin üzerindeki hizmet profesyoneli ile dünyanın sayılı teknoloji sağlayıcılarından bir tanesidir. Hemen hemen tüm sektörlerdeki markalara aşağıda detaylandırılan hizmetleri ile katma değer sağlamaktadır.

  • Computer-Aided Design (CAD)
  • Product Lifecycle Management (PLM)
  • Application Lifecycle Management (ALM)
  • Smart Manufacturing
  • Service Lifecycle Management (SLM)
  • Internet of Things (IoT)
  • Augmented Reality (AR)

Ansys Hakkında

1969 yılında John Swanson tarafından kurulan Ansys, elektronik, akışkanlar, yapısal gibi bir çok alanda mühendislik çözümleri sunmaktadır.
• Statik Analiz
• Dinamik Analiz
• Termal Analiz
• Akış analizi

Çözümlerimiz hakkında daha detaylı bilgi için ürünlerimiz ve çözümler sayfalarımızı inceleyebilirsiniz.

FATURA BİLGİLERİ :

Ticari Ünvan                      : İnformatik Innovation Bilişim A.Ş

Adres                                       : Kaptanpaşa Mah. Darülaceze Cd. Halit Ziya Türkkan Sk. Famas Plaza A Blok No:17/46 Kat: 13 34384 Şişli/İstanbul

Vergi No                                : 4780555690

Vergi Dairesi                     : Şişli

Ticaret Sicil No                 : 20259-5

Mersis No                              : 047805556900010