Ürün Yaşam Döngüsü (PLM)

Ürünler, nesnelerin interneti (IoT) döneminde karmaşıklaştıkça ve teknolojik olarak ilerledikçe, ürün geliştiricileri, tarihte bu eşi benzeri görülmemiş değişime adeta meydan okuyorlar. Günümüzde tüm ürün ve hizmetler mobil ya da kablolu Internet bağlantılarıyla iletişim kuran sistemlere dahil ediliyor. Ürün ekipleri için en önemli KPI, ürün geliştirme sürecinde hızlanma ve daha fazla etkinliğe ulaşmaktan ibaret. İşte bu noktada devreye PLM yani ürün yaşam döngüsü yönetimi giriyor.

Çözümlerimiz ile Müşterilerimizin Başarılarına Nasıl Değer Kattığımızı Öğrenin!

Volkan İtfaiye Araçları San. ve Tic. A.Ş.

Ege Fren Sanayi ve Ticaret A.Ş

PLM Nedir?

Ürün Yaşam Döngüsü Yönetimi (PLM), farklı ekiplerin mümkün olan en iyi ürünleri sürekli ve verimli bir şekilde geliştirmelerini sağlayacak şekilde düzenler. PTC PLM yazılım sistemi ise, ürün geliştirme yaşam döngüsünün tüm aşamalarını ve tüm kompleks süreçleri başından sonuna kadar yönetmenize yardımcı olur. PTC PLM ile tek bir güvenli bilgi kaynağı kullanarak ürün geliştirme süreçlerini optimize edebilir, rekabetçi, düşük maliyetli ve yüksek kalitede ürünler geliştirebilirsiniz.

PLM Yazılımının Faydaları

PLM yazılımı, insanları, süreçleri ve sistemleri entegre etmek için tüm ürün geliştirme sürecini yönetmenize yardımcı olur:

  • Pazarlama süresinin hızlandırılması

  • Artan üretkenlik

  • Tasarım Verimliliği

  • Artan ürün kalitesi

  • Yeni ürün tanıtımının düşük maliyeti

  • Kritik iş süreçlerine ilişkin bilgiler

  • Daha iyi raporlama ve analiz

Ürün Geliştirme Yaşam Döngüsünün tüm yönleri için esnek PLM Yazılımı

PLM sistemimiz hem donanım hem de yazılım çıktılarını eşzamanlı olarak yöneten tek bir sistem kurarak size önemli bir değer sunar. Ürün Yaşam Döngüsü Yönetimi yazılımı, ürün bilgisinin tüm organizasyonla paylaşılmasını sağlayarak diğer kurumsal sistemleri (ERP, CRM) geliştirir. Ayrıca, daha verimli ve daha rekabetçi ürünler yaratabilmeniz için Uygulama Yaşam Döngüsü Yönetimi (ALM) ile entegre edilebilir. Ürün geliştirme sürecinizin her aşamasında yardımcı olmak için kapsamlı yetenekler sunan PLM Windchill yazılımımız ile tüm ürün geliştirme sürecinizi optimize edebilirsiniz.

CAD Data Yönetimi / Ürün Data Yönetimi

PTC Windchill PDMLink kurumların ürün içeriklerini verimli bir şekilde organize etmeleri ve yönetmelerini sağlamak için geliştirilmiştir.

Doküman Yönetimi

Arbortext ile DITA (XML) ve S1000D standartlarında dokümanlar oluşturabilir, bu dokümanlar içerisinde tabloları, görselleri ve diğer dokümanlarda tekrar eden kısımları Windchill ile yönetebilirsiniz. İş akışı ve yaşam döngüleriyle, dokümanlar için değişiklik ve konfigürasyon yönetimini sağlayabilirsiniz.

İş Akışı ve Ürün Faz Yönetimi

Windchill, şirketlerin ürün ağaçlarını oluşturma, ayarlama, yönetme, tekrar kullanma yaklaşımlarını ve CAD dosyaları, dokümantasyon, gereksinimler, imalat bilgisi, servis bilgisi, parça/ tedarikçi verisi, hesaplamalar, görseller gibi ilgili içeriği yönetmek için zengin bir sistematik sunuyor.

Değişiklik ve Konfigürasyon Yönetimi

Değişiklik ve Konfigürasyon yönetimi (CCM), üretim süreçlerinde sık sık engel teşkil eden, ciddi ve karmaşık bir konudur. Bu nedenle çoğu zaman firmalar, Değişiklik ve Konfigürasyon Yönetimi ihtiyacını birden fazla yazılım kullanarak çözmeye çalışırlar.

BOM Yönetimi

Günümüzün rekabet koşullarında, innovatif yaklaşımla ürün geliştirmek ve ürünü piyasaya ilk çıkaran olmak için ekipler Windchill kullanır. Böylece ekip olarak tasarım ve imalatı senkron götürülürken verimlilik ve üretkenlikte artış sağlanır.

Kurumsal Sistemlerle Entegrasyon

Ürün Yaşam Döngüsü Yönetimi (PLM) yazılımı, kurumsal uygulamalarla entegre edilerek, diğer uygulama kullanıcılarına ürüne dair bilgiler ve varlıklar aktarılabilir, üretkenliğe katılım kurum içinde yaygınlaştırılabilir.

Proje Yönetimi ve Raporlama

PTC Windchill ProjectLink, tüm ekibinizin yetenek ve enerjisini bir araya getirerek proje takımınızı ve kaynaklarınızı işinize odaklamanıza yardımcı olur.

PTC ThingWorx Navigate

ThingWorx Navigate View ile, yetenekli mühendis ekibinizin artık en yeni mühendislik bilgilerini bulmak ve başkalarıyla paylaşmak için PLM sisteminize manuel olarak erişmesi gerekmez.

Her Yerden PLM Verisine Eriş!

Sorunsuz Entegrasyon ve Standartlaştırma

PTC, teknoloji, yazılım ve donanım tedarikçilerini kapsayan güçlü bir ekosistem içerisinde global ortaklarının teknolojiye yerel entegrasyonlarını sağlayan, açık ve esnek bir mimari sunar. PTC aynı zamanda endüstri standartlarını kabul eder ve bu standartları tanımlama hususunda liderdir.

CAD Entegrasyonu

Creo, Catia, NX ve SolidWorx gibi Mekanik CAD ve Elektronik/Elektrik CAD Entegrasyonu

ERP Entegrasyonu

Oracle ve SAP gibi aşağıya akış üretim sistemlerine otomatik ürün verisi sağlama

ALM Entegrasyonu

GIT, Jenkins ve Tasktop gibi pazardaki lider araçlarla entegre olacak dayanıklı API, OOTB konektörleri ve merkezleri

MES ve SCM Entegrasyonu

ThingWorx OOTB konektörleri, SAP, GE Proficy & Factelligence dahil olmak üzere doğrudan veri tabanı ve API entegrasyonu

IoT Platformları

Microsoft, Amazon, GE ve OSIsoft gibi lider IoT partnerleriyle yerel entegrasyonlar

Endüstri Standartları

ISO 13485, 9001, 26262 gibi medikal, uzay veya otomotiv endüstrisi standartlarıyla uyum

Integrity Lifecycle Manager yazılımıyla ilgili teknik bilgileri inceleyebilir ya da Integrity Lifecycle Manager kategorisine geri dönebilirsiniz.

Çözümler sayfasına geri dönebilir Bilgisayar Destekli Tasarım (CAD), Üretim (CAM) ve Analiz (CAE) hakkında bilgi alabilirsiniz.