Otomotiv Sektöründe PTC Windchill PLM Çözümleri

PTC, BMW Group’un, BOM yönetim süreçlerinin omurgasını oluşturacak PLM (Product Lifecycle Management) çözümü olarak, Windchill’i tercih ettiğini yayınladı (Haberin Detayı). Windchill’in, BMW Group araçlarının, global platformda konfigürasyonu ve üretime sunulmasında etkin rol alarak, daha yalın ve verimli bir küresel üretim planlama sürecine ulaşılmasına katkı sağlaması bekleniyor. BMW Group, ürün verilerine daha hızlı ve kolay erişim için, aynı zamanda, ThingWorx Navigate rol tabanlı PLM çözümlerini de tercih etmiştir.

Windchill, temel PLM kabiliyetlerini, Thingworx Endüstriyel Inovasyon Platformu ve rol bazlı mobil uygulamalarla birleştiren, uçtan uca bir PLM çözümüdür. PTC Windchill, mühendislik ve veri yönetim çözümlerini, organizasyonların tüm mühendislik disiplinlerine (Mekanik, Elektrik, Yazılım) entegre edebilmektedir.

PTC aynı zamanda, otomotiv endüstrisinin, sektörle ilişkili güvenlik sistemlerine uyum sağlamasına yardımcı olan, otomotiv endüstrisi standartlarına olan bağlılığını sürdürmektedir.

PTC PLM platformunun entegre bir parçası olan ALM  (Application Lifecycle Management) platformu çözümü PTC Integrity, IEC 61508 ve ISO 26262 (yolcu taşıtları için fonksiyonel güvenlik standardı) gibi fonksiyonel güvenlik gelişimine katkı sağlayan endüstri standartlarını desteleyecek nitelikte geliştirilmiştir.

PTC Integrity, tüm global yazılım ve donanım geliştirme süreçlerini yöneten, gereksinim, model, kod ve testler gibi tüm yazılım mühendisliği verilerine erişimi ve yaşam döngüsü boyunca yönetimi ve PLM ‘de yönetilen BOM üzerinden izlenebilirliğini sağlayan, gelişmiş bir ALM platformudur.

PTC Windchill, global otomotiv anasanayi kuruluşları yanı sıra, sektörde faaliyet gösteren irili ufaklı tüm tedarikçilerin süreçlerine katma değer sağlayacak, ihtiyaca göre ölçeklendirilen, proje, tasarım, üretim, kalite ve servis süreçlerini, bütünleşik ve web tabanlı tek bir platformda yönetebilen yegane PLM platformudur.

Sektörel çözümler sayfasına geri dönerek diğer sektörlere nasıl değer kattığımızı inceleyebilirsiniz.