Analiz ve Simülasyon Araçları ile Doğru Prototip

Fiziksel prototip oluşturmadan ürün doğrulama çözümleri

Daha az prototiple daha doğru ürünler!

Creo içerisinde yer alan simülasyon ve analiz çözümleri ürünlerin dinamik, yapısal ve termal analizlerini yaparak prototip oluşturmadan ürün doğrulmalarının yapılmasını sağlamaktadır. Bu araçlar, rekabetçi pazar şartlarında firmaların ürün geliştirme maliyetlerini, fiziksel prototip sayılarını ve pazara çıkış sürelerini düşürerek karlılıklarını arttırmaktadır.

PTC Creo’nun Simülasyon ve Analiz Çözümleri

  • Creo Simulation / Kuvvet, basınç, sıcaklık ve deformasyon gibi dış yüklere maruz kalan parça ve montajların, davranışlarını ve mekanik dayanımlarını doğrulamanıza yardımcı olur.
  • Creo Advanced Simulation / Creo Simulation tüm yeteneklerine ek olarak: doğrusal olmayan (non-linear) analizler, hiper-elastik malzemeleri kullanmanızı sağlar.
  • Creo Behavioral Modeling / Modeldeki tasarım gereksinimlerini (Modelin çalışma koşulları ve sabit ölçü değerleri) optimize etmenizi sağlar.
  • Creo Mechanism Dynamics / Bir mekanizmanın davranışlarını; modellerin ağırlıklarını, kuvvetleri, ataleti, sürtünmeyi, yay etkisini,bağlantıları vb etkenleri dikkate alarak simülasyon ve doğrulama yapmanızı sağlar.
  • Creo Manikin / Tasarım ortamına özelleştirilebilen ve manipüle edilebilen 3 boyutlu insan modelini yerleştirerek, bireysel tasarım standartları içinde ergonomi analizi yapmanızı sağlar.
  • Creo Manikin Analysis / Creo Manikin modülünün yeteneklerine ek olarak, çalışma morfolojisini ve pozisyonları maksimum yüke bağlı olarak analiz etmenizi sağlar.
  • Creo Fatigue Advisor / Creo Simulation’in yeteneklerine ek olarak uzun süreli yüklere maruz kalan komponentlerin analiz etmenizi sağlar.
  • Creo Plastic Advisor / Plastik enjeksiyon kalıplamasında malzeme ve enjeksiyon koşullarının sonuca etkisinin fizibilitesini hızlı teşhisini sağlar.

PTC Creo’nun Simülasyon ve Analiz Çözümleri Tanıtım Videoları

 

 

Bilgisayar Destekli Tasarım (CAD), Üretim (CAM) ve Analiz (CAE) sayfasına geri dönebilir, Konsept Tasarım hakkında bilgi alabilirsiniz.