Akıllı Bağlantılı Ürünler

Akıllı Bağlantılı Ürünler

Sanayide kullandığınız akıllı makinelerin kontrolünden evde kulladığınız elektonik eşyalara kadar bağlantı sağlayabilceğiniz, aynı zamanda uzaktan kontrol ederek IOT(Nesnelerin İnterneti) bağlantısı sayesinde aydınlatma, güvenlik kontrolü ve diğer elektronik eşyalara erişim sağlayarak kontrolünü ve komut verme kolaylığı sağladığı gibi  IOT’nin kullanıcılarına görüntü alma veya komut fonksiyonlarının dışında bu ürünlerin özelliklerini, yetenekleri rapor etme imkanı da sunar. Böylece kullandığınız ürünün performansını veya kullanımında mevcut olan olası riski öngörebilir önlem almanızı sağlama şansı elde etmiş olursunuz.

Akıllı Bağlantılı Ürünler

Birbirine bağlı olarak veri paylaşma imkanı sayesinde, ürünlerin kullanımı, güncellenmesi eklenen yenilikleri kullanıcıya anında ileten, bir sonraki sürümün tasarım sürecinin sorunları çözmesine ve böylece kısa sürede ihtiyaçları karşılanan Müşterilerin daha doğru bir şekilde simülasyonları yapma becerisi ve Big Data’dan elde edilebilecek veri miktarı ile birleştiğinde, şirketlerin, inovasyon ve veri akışını hızlandırarak tasarım süreçlerine uygulamak için değer katmayı ve kullanılabilir bilgilere ulaşmayı sağlar.

Bu ürünler için kullanılan verileri ve gerçek ortamlarını üreticiye sürekli olarak gönderir, böylece yaşam döngüleri müşteri tarafından kullanım süreleri boyunca uzar, bu izleme verilerinin güvenli olması ayrıca önceki alınan aksiyon modellerine dayanarak üretim aksaklığa uğramadan çözüm sağlamanıza olanak tanır. Önceleri problemi çözmek için lokasyon değişikliği gerekmeden ihtiyaç duyulan şekilde yazılım üzerinden müdahale yapılmasını sağlar. böylece şirket tarafından zaman ve maliyet tasarrufu sağlanabilir ve müşteri hizmetleri iyileştirilebilir.

Akıllı Bağlantılı Ürünler

Bu ürünlerin bağlantı yetenekleri sayesinde, bağlandıkları diğer cihazların donanım parçalarından faydalanabildikleri için donanım kısmı azalır. Öte yandan, veri iletimi için kullanıcı arayüzüne ve bir tür Cloud uygulamasına ihtiyaç duyan bu ürünlerde yazılım kısmı karmaşıktır.

Bu ürünlerin büyük ölçüde kişiselleştirilmesine izin verir , böylece kullanıcılar, yazılım üzerinden kendi gereksinimlerine göre özelleştirebilir, karmakşık ürün yoğunluğunu anlaşılır ve kolay müdahale edilecek hale getirebilirler.

Akıllı Bağlantılı Ürünler

Akıllı bağlantıların sağladığı kolaylıklar arasında servis hizmeti takibi, maliyet tasarım ve üretim sürecinin dışında servis planlama ve kontrol imkanı sağlar. Vereceğiniz hizmetin varış süresinde oluşacak maliyetini  şirketlerin seyahat ettiği kilometre üzerinden kullanılan araç veya araç değişikliği sırasında segment farkının firmaya kazandıracağı kar/zarar oranı, buna uygun araç filoları kiralama gibi, verilerden kısa zamanda karar vermenizi sağlayacak bilgi akışına sahip olmanızı sağlar.

Akıllı Bağlantılı Ürünler

Büyük verilerin, Bağlı Ürünleri ve Akıllı Fabrika çözümü, Bulut özelliği sayesinde analitik uygulamaları ve gerekecek analiz verilerini elde etmenizi sağlar. Ek olarak, yönetimin ihtiyaç duyulacağı profesyonel ihtiyaçlar ve optimum yönetim için şirketlerin birbirleriyle işbirliği yapmaları ve gerekli uygulamaları geliştirmelerinde sağlanan tüm bağlantı IoT -platformlarınıThingWorx , Integral Innovation Experts tarafından sağlanan PTC’nin teknolojik çözümleriyle mümkündür.

Akıllı Bağlantılı Ürünler

IOT –Nesnelerin İnterneti ile  elektronik bağlantı yetenekleriyle makinalar arasındaki iletişimi sağlamak  ve ve veri aktarımı yapabilirsiniz. Bu veriler makineden makineye (M2M) gönderilebilir veya bir Bulut uygulamasında saklayabilirsiniz.

Akıllı Bağlantılı Ürünler

Yeni nesil akıllı ürünler , temel özelliklerini paylaşan tüketici ürünleri ve endüstriyel makineler de dahil olmak üzere, ürünler makinelerle kullanıcılar arasında veri alışverişinde bulunarak bir bulut uygulaması ve iletişim protokollerine bağlanmak için ağların, üreticinin çözüm sağlayıcısı olacak ekosistemi sağlayarak yeni uygulamalar oluşturmanızı ve yeni iş modelleri geliştirilmenizi sağlamar. Artık datalarımızı taşıyan bulut uygulamaları yeni bir teknolojik altyapıya ihtiyaç duyuyor . Gelişme platformları gibi ThingWorx PTC, kolaylaştırma uygulamaların daha hızlı bir şekilde geliştirilmesi, “Pazara Açılma Zamanı” nın hızlandırılması, proje riskinin azaltılması ve IoT gibi değişen ortamlardaki uygulamaların gelişiminin kolaylaştırılması artık mümkün olacak.

Akıllı Bağlantılı Ürünler

Her iki Smart Connected Products tipi de üç ana unsurunu paylaşıyor:

  • Elektrikli veya mekanik parçalar gibi fiziksel bileşenler .
  • Sensörler, veri depolama ve diğer yazılımlar gibi akıllı bileşenler .
  • Bağlantı noktaları, antenler ve ağ gibi bağlantı bileşenleri.

Akıllı Bağlantılı Ürünler

Bu ürünlerin bağlantı yetenekleri sayesinde, bağlandıkları diğer cihazların donanım parçalarından faydalanabildikleri için donanım kısmı azalır . Öte yandan, yazılım bölümü bu ürünlerde daha kahraman olmakla karmaşık hale gelir, bağlı ürünlerin veri iletimi için bir kullanıcı arayüzüne ve bir tür Cloud uygulamasına ihtiyacı vardır. Bu , ürünlerin büyük ölçüde kişiselleştirilmesine çok basit bir şekilde izin verir , her kullanıcı için farklı ürünler üretmek gerekli değildir, ancak kullanıcılar bunları yazılım üzerinden kendi ihtiyaçlarına göre özelleştirme imkanına sahip olurlar.