Windchill ProjectLink Web Tabanlı Proje Yönetimi

Ürün Geliştirme Süreçlerinde Proje Yönetimi

Windchill ProjectLink, tüm proje ekibine lokasyondan bağımsız erişebilecekleri ve iş akışı odaklı proje planındaki iş adımlarını takip edebilecekleri bir ortam sunar. Windchill ProjectLink, geleneksel proje yönetimi standartlarına uygun çalışır. Konfigürasyon yönetimi yeteneklerinin ve proje yönetiminin standartlarının iç içe geçmesine olanak kılar.

Windchill ProjectLink, tüm geleneksel proje yönetimi standartları ile birlikte ürün bilgilerinin proje planındaki aktivitelerle ilişkili ve etkin bir şekilde yönetilmesine de imkan sağlar. Ayrıca Six Sigma, APQP (İleri Ürün Kalite Planlaması) ve ISO 9000 gibi kritik kalite yönetimi uygulamaları takip edilebilir.

PTC Windchill ProjectLink Temel Özellikleri:

  • Proje Yönetimi: Yeni Ürün Tanımlama veya Geliştirme (NPI/NPD), İleri Ürün Kalite Planlaması (APQP) ve Değişiklik Yönetimi gibi temel iş süreçlerinin otomatikleştirilmesine imkan sunar.
  • Proje Yönetiminde İş Birliği: Sanal bir çalışma alanı sağlayarak tasarım güncellemelerinin (doküman, mekanik ve elektrik CAD dokümanları vb.) iç ve dış paydaşlarla anlık olarak paylaşımına imkan verir. Ayrıca, projedeki veriler proje planındaki adımlarla ilişkilendirilebilir.
  • Proje Planlama: Standart prosesleri, iş adımlarını, proje ile ilgili bilgilerin saklandığı klasör yapısını ve proje takımındaki rolleri ve bu rollerin yetkilerini ve istenilirse kullanıcıları içeren proje şablonları oluşturulabilir. Ve proje şablonları, yeni projelerin oluşturulmasında kolaylık sağlar. Ayrıca, proje aktivitelerinde süre, termin tarihi, tarih kısıtlamaları ve öncül/ardıl bilgileri kolaylıkla tanımlanabilir. Ve PTC Windchill ProjectLink, MS Project ile de çift yönlü entegre çalışır.
  • Gantt Chart: Gantt Chart özelliği ile proje plan takibi yapılabilir.
  • Email Bilgilendirmesi: Proje planındaki aktivitelerin uygulanmasında email bilgilendirmeleri otomatikleştirilebilir.
  • Veri Erişim Denetimi: Proje verilerine kullanıcıların ilgili roller ve yetkilerle erişimine imkan sağlar. Buna bağlı olarak, firma dışındaki kullanıcılar da dahil olmak üzere izin verilen kullanıcılar ancak proje verilerinde güncelleme yapabilir.
  • Gelişmiş IP Koruması: Her bir veri için Kurumsal Gizlilik Seviyeleri oluşturulabilir ve yönetilebilir ve anlaşmalar aracılığıyla erişim izni verilebilir.
  • Eş Zamanlı Tedarikçi Etkileşimi: Tasarım verileri birden fazla projeyle paylaşılabilir.

PTC Windchill PLM – Ürün Yaşam Döngüsü Yönetimi sayfasına geri dönebilir, PTC Windchill MPMLink hakkında bilgi alabilirsiniz.