,

Mathcad Prime 10 Geliyor

  • 16 Nisan 2024
  • 146 Görüntüleme

PTC Mathcad Prime 10 Geliyor!

Mathcad Prime 10, mühendislere en zorlu görevlerin kolaylıkla üstesinden gelme gücü verecek. Sezgisel ara yüzü ve gelişmiş özellikleriyle Mathcad Prime 10, mühendislerin doğru hesaplamalar yapmasına ve aynı zamanda fikri mülkiyetlerini (IP) tek, organize bir platformda korumasına, paylaşmasına ve yeniden kullanmasına olanak tanıyan eksiksiz bir çözümdür. Artık karmaşık elektronik tablolara veya ayrık belgelere son; Mathcad Prime 10, çalışmalarınızı matematik, metin, grafikler ve resimlerle tamamlanan net, profesyonel bir formatta sunmanıza olanak tanır.

Nisan 2024’te gelecek Mathcad Prime 10, mühendislerin hesaplamalarıyla etkileşimini zenginleştirmek için çok sayıda üretkenlik ve işlevsellik geliştirmesi sunacak. Komut Dosyası ile Gelişmiş Kontroller, işlevler ve belirli integraller için bir çözme algoritması seçebilme yeteneği ve daha hızlı, daha verimli matematiksel hesaplamalar için gelişmiş çoklu kullanım dahil olmak üzere bu sürümün önemli geliştirmeler sunuyor.

Yeni Versiyonda Neler Var?

Uygulama geliştirmeleri:

Komut Dosyası ile Gelişmiş Kontroller: PTC Mathcad Prime 10, kullanıcılara çalışma sayfalarını liste kutuları, onay kutuları, düğmeler, kaydırıcılar ve metin kutuları gibi kontrollerle geliştirme olanağı sunan gelişmiş kontroller sunar. Bunlar, kullanıcıların çalışma sayfasındaki her bir kontrolün davranışını tam olarak tanımlamasına olanak tanır. Bu özellik, VBScript ve JScript gibi kodlama dilini kullanarak değişken değerlerinin işlenmesine yönelik yapılandırılabilir ve ayrıntılı bir yaklaşım sağlar. Bu yeni özelliğin temel avantajı, kullanıcıların çalışma sayfası işlevselliğini kolaylaştırmasına ve üretkenliği önemli ölçüde artırmasına olanak tanıyan otomasyonda yatmaktadır.

Çözüm algoritmalarının seçimi: Mathcad Prime 10 ile artık fonksiyonlar ve belirli integraller için bir çözüm algoritması seçebilirsiniz. Bunlar arasında pdesolve , odesolve , numol , genfit , polyroots , find , minimize , maksimize , minrr fonksiyonları ve belirli integrallerin hesaplanmasına yönelik algoritmalar yer alır. Çalışma sayfasında, bu işlevlerin her bir örneği, algoritma seçeneklerinin sağ fare düğmesi menüsünü içerir; böylece varsayılan algoritmayı korumaya veya sağlanan diğer seçeneklerden birini seçmeye karar verebilirsiniz. Bu size daha yüksek düzeyde esneklik ve kontrol sağlayarak, varsayılan algoritmanın tatmin edici bir çözüm sunmaması durumunda farklı algoritmaları keşfetmenize olanak tanır.

Metinde alt simge ve üst simge: Artık metin bölgelerinize, örneğin değişken tanımlayıcıları veya üslü parametreleri belgelemek için alt simge ve üst simge biçimlendirmesini uygulayabilirsiniz.

Sembolik motor geliştirmeleri

” Tam olarak ” anahtar sözcüğünün genişletilmiş kullanımı : Mathcad Prime 10, ” tam olarak” anahtar sözcüğünün kullanımını  ek kullanım durumlarıyla genişletti. Bu anahtar kelime için ” fact”  ve ” max” değiştiricilerine yönelik destek  de eklendi.

Yeni ” standart”  anahtar kelime: Seri genişletmeyle Big-O notasyonuna izin veren ve ayrıca belirsiz integrallerdeki entegrasyon sabitini gösteren yeni bir anahtar kelime olan ” standart ” eklendi.

” Tanımsız ” için geliştirilmiş destek : Bu sürüm,  sembolik motordaki ” tanımsız” sonuçlara yönelik desteği geliştirir . Bu, sayısal motorun “NaN’si” ile daha fazla uyumluluk ve eşdeğerlik sağlayarak NaN sınıfı işlevlerin sembolik desteğine olanak tanır.

Genel anahtar kelime iyileştirmeleri: Mathcad Prime 10, yeniden yazma , çözme ve basitleştirme anahtar kelimeleri için genel iyileştirmelere sahiptir . Yeniden yazma beş yeni değiştiriciyle genişletildi: arg , atan2 , fact , işaret ve Φ , ifadelerin ilgili terimlerle yeniden yazılmasına olanak tanıyor. Çözme ve basitleştirme ayrıca her zamankinden daha fazla desteklenen kullanım senaryosuna sahiptir.

Sayısal Motor Geliştirmeleri

Çoklu iş parçacığı: Mathcad Prime 10’daki çoklu iş parçacığı iyileştirmeleri, kullanıcılara işlevselliğinin tam gücünü veriyor. Kullanıcılar çok sayıda bağımsız hesaplamayı aynı anda yürütme olanağının keyfini çıkarabilirler. Bu özellik, çok çekirdekli işlemcilerinizi kullanarak, özellikle birden çok bağımsız hesaplama iş parçacığı içeren çalışma sayfası hesaplamalarının verimliliğini artırır. Bu, çalışma sayfanızın bağımsız, sıralı olmayan hesaplamalara sahip olacak şekilde yapılandırıldığı durumlarda işlem sürelerinin daha hızlı olmasını sağlar.

Geliştirilmiş hesaplama operatörleri: Bu, pdesolve’daki iyileştirmeleri ve genel motor iyileştirmelerini içerir. Önceki pdesolve  sürümüne dayanarak , kullanıcılar artık örtülü ve açık sınır koşullarının yanı sıra karışık sınır koşulları da ayarlayabilir. Birim desteği de eklendi. Sayısal motor aynı zamanda bir matriste satır içi atama değerlendirmesi ve bir matriste birimsiz sıfırın işlenmesi davranışını da geliştirmiştir.

Kullanılabilirlik geliştirmeleri

Mathcad Prime 10’daki kullanılabilirlik geliştirmeleri şunları içerir:

  • Çalışma Sayfası Ekle bölgesinden  dosya açma yeteneği
  • Bir dosyayı doğrudan eski çalışma sayfası dönüştürücüsünden açma yeteneği
  • Üstbilgi ve altbilgilere dünya tarihi ve sistem tarihi formatının eklenmesi
  • İkinci bir çalışma sayfasının belirli bir bölümüne doğrudan bağlantı verme yeteneği
  • Çalışma sayfanızı yazdırırken de dahil olmak üzere, daraltılabilir alan kenarlığını gizleyebilme
Size ulaşmamızı ister misiniz?
Çözümlerimiz ile size nasıl fayda sağlayabileceğimizi biz anlatalım.
Formu onaylayarak kişisel verilerinizin bilgilendirme metninde belirtilen amaçlarla işlenmesine ve aktarılmasını ayrıca Informatik PLM'in tüm kampanyalarından haberdar olmak için elektronik ileti gönderilmesini kabul etmiş olursunuz.
İletişim Formu
Size ulaşmamızı ister misiniz?
Çözümlerimiz ile size nasıl fayda sağlayabileceğimizi biz anlatalım.
Sosyal Medya Adreslerimiz
Call Now Button