MCV Yeni ürünlerin Devreye Alınmasında Creo ve Windchill Çözümleri İle Hız Kazanıyor

  • 28 Nisan 2023
  • 3938 Görüntüleme

Orta Doğu ve Afrika’nın önde gelen otobüs üreticisi MCV, Ürün Yaşam Döngüsü Yönetimi için Windchill PLM’ i tercih ederek süreçleri daha verimli ve daha etkin yönetiyor ve yeni ürünleri pazara daha erken ulaştırıyor.

MCV, Orta Doğu ve Afrika’nın lider otobüs üreticisidir. MCV, kalite, güvenlik ve performans beklentilerini aşarak bu sofistike ve son derece rafine küresel endüstride yeni uluslararası ölçütler yaratarak dünyanın en iyi otobüs üreticileri ve ticari araçlar için tercih edilen tedarikçiler arasında yer almayı hedeflemektedir.

“PLM’nin başarılı bir şekilde uygulanmasıyla MCV artık ürün verilerini daha iyi yönetme, süreçlerini kolaylaştırma ve ekipler arasında işbirliğini geliştirme becerisine sahip. Bu da sonuçta ürünlerinin pazara daha hızlı sunulmasını ve genel ürün kalitesinin daha iyi olmasını sağlayacaktır.”

Maged Mikhail Luka/Design Manager

ÖNCELİKLER

Tasarım süreçlerini hızlandırmak

Tasarım sürelerini kısaltarak yeniden kullanım oranını artırmak.

Ürünü ilişkili verilerin yönetimini sağlamak

Ürün ilişkili güncel ve doğru bilgiye erişimi hızlandırmak.

Büyük montajlar ile çalışma performansını artırmak

Yüksek adetlerde parça içeren montajlar ile esnek çalışmayı sağlamak

Geçmiş Revizyonlara Erişim

Tasarım verilerinde yapılan değişikliklerin kaydını ve takibini yapabilmek.

SONUÇLAR

Ürün Kalitesinde Artış

Ürün verilerinin daha iyi yönetme imkânı sonucunda tasarım ekibi, ürün verilerine daha hızlı ve kolay bir şekilde erişebilir hale geldi, bu da tasarım sürecini hızlandırarak ürün kalitesini artırılması sağlandı.

Süreçlerde İyileşme

PLM sistemi ile tasarım ekibinin iş akışları düzenlenerek, iç süreçleri daha verimli hale getirildi. Özellikle, gözden geçirme ve onay süreçlerini otomatikleştirerek, tasarım ekibi zaman ve kaynak tasarrufu sağlandı. Bunun sonucunda tasarım süreçlerinde hatalar azaltılarak ürünlerin daha hızlı bir şekilde pazara sunulmasının sağlanması hedeflenmektedir.

Büyük ve Karmaşık Montajlarda Daha Yüksek Performans

Top-Down yaklaşımının devreye alınması ile komponentler arası ilişkiler merkezileştirilerek skeleton model yardımı ile tasarım alt sistemlere bölünerek eş zamanlı tasarım imkanı sağlanmıştır.

Etkin Konstrüksiyon Tasarım

Creo’ nun konstrüksiyon tasarım kabiliyeti ile birçok rutin tasarım görevinin otomatikleştirilmesi sağlanmış ve bu görevlerin tamamlanması için gereken süreyi ve çabayı azaltmıştır. Böylece tasarım ekibini daha yenilikçi fikirlere odaklanması hedeflenmektedir.

Size ulaşmamızı ister misiniz?
Çözümlerimiz ile size nasıl fayda sağlayabileceğimizi biz anlatalım.
Formu onaylayarak kişisel verilerinizin bilgilendirme metninde belirtilen amaçlarla işlenmesine ve aktarılmasını ayrıca Informatik PLM'in tüm kampanyalarından haberdar olmak için elektronik ileti gönderilmesini kabul etmiş olursunuz.
İletişim Formu
Size ulaşmamızı ister misiniz?
Çözümlerimiz ile size nasıl fayda sağlayabileceğimizi biz anlatalım.
Sosyal Medya Adreslerimiz
Call Now Button