Volvo Group, PTC İle Mühendislik Alanındaki İş Birliğini Artıracağını Duyurdu

  • 14 Ekim 2021
  • 2661 Görüntüleme
Volvo Group, PTC İle Mühendislik Alanındaki İş Birliğini Artıracağını Duyurdu

Volvo Grubu Hakkında;

Volvo Grup, müşterilerinin verimliliğini ve üretkenliğini artıran kamyonlar, otobüsler, inşaat ekipmanları, denizcilik ve endüstriyel uygulamalar için güç çözümleri, finansman ve hizmetler sağlayan; ulaşım ve altyapı çözümleri sunmaktadır. 1927'de kurulan Volvo Grup, sürdürülebilir ulaşım ve altyapı çözümlerinin geleceğini şekillendirmeye kendini adamıştır. Merkezi İsveç'in Gothenburg şehrinde bulunan Volvo Grup, yaklaşık 100.000 kişiyi istihdam etmektedir ve 190'dan fazla pazarda müşterilere hizmet vermektedir. 2020 yılında net satışı yaklaşık 338 milyar SEK (33,6 milyar EUR) olarak gerçekleşmiştir. Volvo hisseleri NASDAQ Stockholm'de işlem görmektedir.

BOSTON — Eylül 27 2021 — PTC (NASDAQ: PTC) ve Volvo Group,

Bugün dijital mühendislik alanındaki iş birliğini artırma planlarını duyurdu. Volvo Group; PTC ürünlerini, tüm araç tasarımlarında kullanılacak birincil CAD ve PLM çözümleri olarak hizmet edecek şekilde konumlandırmaya karar verdi.

Sektörün en önde gelen çözümlerinden olan PTC’nin Windchill® ürün yaşam döngüsü yönetimi (PLM) yazılımı ve Creo® bilgisayar destekli tasarım (CAD) yazılımının tüm özelliklerinden yararlanacak olan Volvo Grubu, PLM ve CAD fonksiyonları ile dijital verinin tekrar kullanımını ve kurum içi iş birliğini artıracaktır.

Denizcilik ve endüstriyel uygulamalar için kamyonlar, otobüsler, inşaat ekipmanları ve güç çözümleri sunan Volvo Group, değer zinciri boyunca ürün verilerini daha verimli kullanmayı sağlamak için PLM ve CAD platformlarını birleştirerek Bilgi Teknolojileri mimarisini dönüştürmek amacıyla stratejik bir karar verdi.

Volvo Group CTO’su Lars Stenqvist- Tek bir PLM ve CAD platformu kullanmak, dijital dönüşüm yolculuğumuzda anahtar faktör olacaktır. Bu bağlamda, PTC’nin IOT ve AR çözümlerini de “Digital Thread” stratejimize entegre etmekte büyük olanaklar görüyoruz.

Volvo Group, ürün inovasyon sürecini dönüştürmenin yanı sıra daha güvenli, daha temiz ve daha verimli teknoloji ve sistem çözümleriyle ulaşım sektörünün geleceğini şekillendirmeyi amaçlıyoruz. Kurumsal CAD platformu özelinde PTC ile iş birliği yaparak, dünyada sürdürülebilir ulaşım ve altyapının geleceğini şekillendirirken bize rekabet avantajı ve birinci sınıf bir çözüm yaratacağını öngörüyoruz. “

PTC CEO’su Jim Heppelmann- “Ortak bir vizyon üzerinde birlikte çalışarak, PTC ürün paketinde önemli iyileştirmeler ve Volvo Group‘un harika ürünleri piyasaya sürmesini sağlamada önemli iyileştirmeler sağladık. Volvo Group’un ürün geliştirme ekiplerinde tercih ettiği bir partner olmaktan memnuniyet duyuyoruz.

Birlikte gerçekleştireceğimiz dijital mühendislik yaklaşımı, dünya çapındaki şirketlere örnek olacak.”

Haber Kaynağı>>> 

PTC.com         @PTC         Blog

Size ulaşmamızı ister misiniz?
Çözümlerimiz ile size nasıl fayda sağlayabileceğimizi biz anlatalım.
Formu onaylayarak kişisel verilerinizin bilgilendirme metninde belirtilen amaçlarla işlenmesine ve aktarılmasını ayrıca Informatik PLM'in tüm kampanyalarından haberdar olmak için elektronik ileti gönderilmesini kabul etmiş olursunuz.
İletişim Formu
Size ulaşmamızı ister misiniz?
Çözümlerimiz ile size nasıl fayda sağlayabileceğimizi biz anlatalım.
Sosyal Medya Adreslerimiz
Call Now Button