Şirketiniz yedek parça portalına neden ihtiyaç duyar ?

  • 28 Haziran 2021
  • 2020 Görüntüleme
Şirketiniz yedek parça portalına neden ihtiyaç duyar ?

Şirketiniz yedek parça portalına neden ihtiyaç duyar ?

Endustriyel şirketlerin yaşadığı zorluklardan biri de satışı yapılan makinelerin yedek parça durumları ve servis anında ihtiyaç duyulan yedek parça bilgilerine tam ve eksiksiz erişim imkanıdır. Makinelerin türü ve garanti süresine bağlı olarak yedek parçaların stok temini, bir önceki servis işleminde yapılan değişiklikler, onarım yapılacak parçaya ilişkin operasyonel ve açıklayıcı talimatlar gibi kritik ve önem arz eden bilgiler bakım ve onarım sürelerini göz ardı edilemeyecek boyutta doğrudan etkilemektedir.

Bu durum karşısında üreticilerin yedek parçaların mevcudiyeti ve konum bilgilerine erişimini kolaylaştıran çözümlere sahip olmaları çok önemlidir. Yedek parça portalları bu ihtiyaçlar için çözüm sunabilmektedir. Sadece katalogları güncel tutmakla kalmaz, aynı zamanda bayilerin, servis  personellerinin veya müşterilerin doğru parça tanımlamalarına ve seçimine yardımcı olarak doğrudan sipariş vermelerine  olanak tanır.

Stok bilgilerinin her zaman güncel olması yedek parçaların mevcudiyet hakkında müşteriler ile yapılan görüşmelerde ortaya çıkan hataları ortadan kaldırmaktadır. Müşterinin üretim organizasyonunu etkileyen bir arıza meydan geldiğinde onarımı gereken bir makinanın yedek parça mevcudiyeti hakkında yapılan görüşmeler ve bu görüşmeler esnasında ortaya çıkabilen yanlış anlamalar şirketlere büyük zararlar vermekte, ekonomik kayıplara yol açmaktadır. Yedek parça portallarının bir amacı da bu gibi kayıpları ortadan kaldırarak müşteri memnuniyetini artırmaktır.

Online çalışan bir platformdan söz etmemiz sebebiyle telefon ile iletişimin veya telefonun diğer ucundaki personelin sunabildiği bilgiler ile sınırlandırılmak zorunda değiliz. Müşteriler bu gibi zaman kaybettiren engeller olmadan ihtiyaç duydukları yedek parçaları doğrudan temin edebilirler. Bu sayede sipariş vermek ve müşteriler için doğru yedek parçayı bulabilmek daha da kolaylaşmaktadır.

Informatik Innovation Experts olarak geliştirdiğimiz SpareWorx çözümü sizlere kendi yedek parça kataloğunuzu oluşturmanıza imkan sağlayarak yukarıda bahsedilen zorlukları aşmanıza yardımcı olur.

Size ulaşmamızı ister misiniz?
Çözümlerimiz ile size nasıl fayda sağlayabileceğimizi biz anlatalım.
Formu onaylayarak kişisel verilerinizin bilgilendirme metninde belirtilen amaçlarla işlenmesine ve aktarılmasını ayrıca Informatik PLM'in tüm kampanyalarından haberdar olmak için elektronik ileti gönderilmesini kabul etmiş olursunuz.
İletişim Formu
Size ulaşmamızı ister misiniz?
Çözümlerimiz ile size nasıl fayda sağlayabileceğimizi biz anlatalım.
Sosyal Medya Adreslerimiz
Call Now Button